Zdravotní hlediska
 
Zvětšit
    DUO VAC centrální vysavače odpovídají nejvyšším nárokům na čistotu a hygienu

 • Vyčistí Váš byt nejjednodušším a nejpokrokovějším způsobem !
 • Odstraňte pomocí pouhé zásuvky centrálního vysávání ze svého okolí zbytkový prach, který je nebezpečný hlavně pro zdraví alergiků a astmatiků.
 • Vytvořte si hygienicky čisté obytné prostředí pomocí přímého odsávání do venkovního prostoru. Domovní prach, výkaly roztočů, bakterie, květový pyl a jiné volné nečistoty budou beze zbytku odstraněny ze vzduchu, který dýcháte v místnosti.
 • Ticho: Centrální vysavač je instalován mimo obytný prostor. Tento fakt, a také zabudovaná protihluková ochrana, Vám garantují tiché vysávání, při kterém můžete dokonce poslouchat svoji oblíbenou hudbu nebo telefonovat.
 • Výkon: Díky použití průmyslových motorů je sací výkon v porovnání s obvyklými vysavači podstatně vyšší (2-4krát).
 •     Proč centrální vysavač?

      Práce s béžným vysavačem je populární, avšak pozor: "Mnohé vysavače sbírají sice prach a nepořádek do vyměnitelných sáčků, ale velký díl jemných částeček vyfukují zase do vzduchu v bytě."
      To je jasná výpověď MUDr. Johannese Müller-Steinmanna, citovaná ze známé knihy "Dešifrovaná alergie", vydané zdravotní nadací v Německu. V novinách Frankfurter Algemeine se rozepisují ješté výrazněji. Citujeme: "Bakterie přeletí přes póry papírového sáčku jako mouchy přes plot", vysvětluje profesor Helmut Krauch. Jiný americký vědec učinil závěr, že působení běžných vysavačů má za následek to, že nebezpečí vzniku rakoviny ve vlastním domě je vyšší, než na leckterém pracovišti. Právé tento mikroskopicky jemný zůstatkový prach (sestávající z výkalů roztočů, výtrusů plísní, bakterií, pylu, domovního prachu a mnohých jiných) je ten nejvétší problém.
      Je velmi nepříjemný pro alergiky a některým astmatikům může být dokonce životu nebezpečný!
      Také u zdravých lidí je velká pravděpodobnost, že vlivem tohoto zbytkového prachu onemocní - ano, skutečně se mohou díky tomu stát alergikem i oni.
      Podle statistik trpí alergií na domovní prach téměř každý druhý člověk.
      A varovné tendence jsou stoupající. Dermatolog a alergolog MUDr. Zamm stejné jako jiní lékaři vidí v domovním prachu dokonce "rizikové povolání" pro každou ženu v domácnosti. V jednom časopisovém článku uvádí: "Vysavače představují zvláštní problém. Jsou i nadále nejlepší vynález k odstraňování prachu, a přece víc znečisťují než čistí. Vysají prach z povrchu a pak vyfukují menší částečky přes filtr nebo sáček do vzduchu. Tyto částečky jsou tak malé, že sklouznou přes lidský filtrační mechanismus a usazují se hluboko v plících."

      Proto "centrální vysavač"

      "Nejlepší systém vysavače je takový systém, který je zabudován jinde v domě - tedy systém, který nasaje centrálním přístrojem prach a vyfoukne jej ven." To není pouze doporučení MUDr. Zamma v jeho studii. Mnozí známí odborníci na hygienu bydlení jsou stejného názoru. A v USA jsou ješté o krok dál - takové speciální zařízení může být jako zdravotní výdaj dokonce uznané jako daňové odečitatelná položka (pokud je předepsané alergologem).

  Autorizovaný
  dodavatel

  DUOSTYL
  Zdenek Musil
  Wolkerova 9
  460 01 Liberec

  Tel.: 602 824 934

  e-mail: cv@duostyl.cz
  http://cv.duostyl.cz/